600-річний ювілей

Сьогодні від рана святковий настрій. Навіт погода «достроїлася» до свята, бо всупереч прогнозам від світанку на чистому, блакітному небі світило ясне, весняне соньце. Ше напередодні вечером приїхали гості з Польщі – гурт СЕЛАН з Центру Культури в Ґорліцах: Аня, Анета, Агнєшка і Кароліна зі своїми опікунами п. Богданом і п. Ґражиною. О 4:00 год. Зранку приїхав наш Вікарій Провінціяльний о. Роман Ґєрек MS з Варшави (О. Провінціял не міг бути особисто, бо в цей час перебував на Раді Ордену аж в далекому Мадаґаскарі в Африці. Разом з о. Романом приїхав наш український салетинський семінарист – Михайло Трач MS з Кракова. Найважливіший гість прибув на декілька хвилин перед Службою: Владика Маркіян Трофімяк – єпископ луцький очолив наші ювілейні урочистості та сказав прекрасну гомілію, в якій підкреслив що відродження Церкви після років комунізму – це діло Бога і справжнє чудо, котре сталося на наших очах.

DSC_2099

Не міг бути присутній архієпископ Мєчислав Мокшицький зі Львова, а це тому, що як колишній секретар Папи брав участь в подячних урочистостях за беатифікацію Йоана Павла ІІ в Кракрві в Польщі. Мрією настоятеля буського було, щоб разом з єпископом співслужили отці, котрі працювали в Буську після відродження парафії 19 років тому. Спеціяльне запрошення до участі в ювілею отримали: о. Владислав Дерунов, о. Целестин Дерунов, о. Юліюш Мусял MS, о. Ян Стахура MS, о. Вєслав Бурський MS, о. Андрій Бочар MS, о. Єжи Ліс MS, о. Володимир Строґуш MS, бр. Адам Чая MS, бр. Єжи Пєнкось MS і с. Антонія, нажаль недільні душпастирські обов`язки, реколекції або хвороба перешкодили запрошеним до нас прибути. Про всіх них ми пам`ятаємо в наших вдячних молитвах. Остаточно втішив нас своєю присутністю о. Ян Стахура MS, тим більше, що це священик, котрий для буської парафії найбільше віддав свого серця і зусил і хіба є найбільш шанованим тут в Буську священиком римо-католицьким (його діло то між іншим: новий дах на костелі 1998-1999, відновлення костелу ззовні 1999-2000, будова катехетичного дому 1999-2000, відновлення костелу в середині 2001-2004, ремонт плебанії 2000-2008, огорожа костелу 2005-2008, а то що о. Ян зробив для Живої Церкви людських душ найкраще знає Господь Бог). ДЯКУЄМО!!! І так разом з Єпископом Маркіяном Трофімяком співслужили: о. Роман Ґєрек MS – вікарій провінціяльний ордену з Варшави, о. Ян Стахура MS – настоятель парафії св. О. Піо в Запоріжжі і декан запорізького деканату, о. Здзіслав Гірш – настоятель парафії Всіх Святих в Новому Яричові, о. Миколай Лесків – настоятель парафії Зіслання Святого Духа в Червонограді, о. Вацлав Туронь MS – вікарій парафії св. Миколая в Лановичах б. Самбора, о. Вальдемар Мейка OMI – реколекціоніст з Гніваня б. Вінниці, о. Михайло Смачило – настоятель парафії св. Миколая УГКЦ в Буську, о. Степан Жукровський – настоятель парафії св. Пророка Іллі УГКЦ в Красному а також місцеві о. Роберт і о. Юзеф. З огляду на душпастирську службу в своїх парафіях не змогли прибути також запрошені: о. Андрій Баглай з парафії св. Юрія УГКЦ в Буську (в цей день був в його парафії престольний празник) а також о. Петро Салабай з парафії свв. Петра і Павла УПЦ КП в Буську.

DSC_2289

Були з нами також Сестри Міхалітки з Нового Яричова і бр. Тадеуш Лущинський MS  з Лановичів. З великою радістю ми привітали на ювілею представників державної адміністрації: п. Володимира Сая – голову буської РДА, п. Ростислава Сліпця – міського голову, п. Сергія Ленчука – заступника міського голови а одночасно нашого парафіянина, п. Петра Мороза – началника буського РВ УМВС, п. Людмилу Ціхоцьку – директора районного відділу культури і туризму. В урочистості брали також участь гості з Польщі – представники колишніх мешканців Буська в особах родини Поспішиль. Варто сказати що ще ніколи за останні роки костел не був так наповнений вірними всіх обрядів, як це сталося 8 травня 2011р. На закінчення Служби відбулася євхарістійна процесія з обходом храму і пролунав спів подячного гімну «Тебе Бога прославляєм. На кінець ми почули подячні слова настоятеля – о. Роберта Глодовського MS а також о. Романа Ґєрка з Варшави, Голови РДА і Міського Голови та очевидно самого Єпископа. Після Служби всі гості були запрошені на урочистий, смачний обід до ресторану «Заїзджий Двір» в Буську.

Invalid Displayed Gallery