CHORZY 1«Нездужає хтось між; вами? Хай прикличе пресвітерів церковних, і хай вони помоляться над ним, намастивши його олією в ім’я Господнє, і молитва віри спасе недужого, та й Господь його підійме; і як він гріхи вчинив, вони йому простяться»
(Як. 5,14-15).

– Таїнство Єлеопомазанпя хворих має на меті вділити християнинові особливу благодать, коли він має труднощі, пов’язані зі станом важкої хвороби або зі старістю.
– Відповідний час для прийняття Єлеопомазання наступає безперечно, тоді, коли християнин перебуває в небезпеці смерті через хворобу або старість.

– Щоразу, коли християнин важко хворіє, він може прийняти Єлеопомазання, а також тоді, коли після його прийняття стан погіршується.
– Лише священики (пресвітери та єпископи) можуть уділяти таїнство Єлеопомазання хворих; щоб його вділити, вони використовують єлей, освячений єпископом чи, у разі потреби, самим пресвітером.
– Суть відправи цього таїнства полягає в помазанні чола і рук хворого (за римським обрядом) або інших частин тіла (на Сході); це помазання супроводжується літургійною молитвою священика, який просить особливої благодаті цього таїнства.
– Наслідками особливої благодаті таїнства Єлеопомазання хворих є:
* з 'єднання хворого з терпіннями Христа для свого добра і добра всієї Церкви;
зміцнення, мир і відвага зносити по-християнськи страждання хвороби або старість;
прощення гріхів, якщо хворий не зміг його отримати через таїнство Покаяння;
* відновлення здоров 'я, якщо це служить духовному добру; – приготування до переходу у вічне життя.

(ККЦ 1526-1532)