Посвячення пам’ятника в Андріївці

24. 09. 2011 р. На підставі українсько-польської міждержавної угоди в Україні та Польщі триває відновлення цвинтарів та військових поховань, які були зруйновані за часів комуністичного режиму. 24 вересня 2011 р. в селі Андріївці Буського району Львівської області ( в 1920 році село називалось Фірлеювка) з участю католицького і православного духовенства відбулося урочисте відкриття та посвячення відновленої могили молодих польських воїнів, учнів гімназії в м. Ясло (Польща), які загинули у вересні 1920 року в бою з більшовиками.

IMG_1474

Панахиду спільно відправили парохи місцевих громад Української Греко-Католицької Церкви і Української Православної Церкви київського патріархату – о. Іван Мигал та о. Михайло Кухар. Службу Божу в латинському обряді в намірені жертв похоронених в брацькій могилі відправили римо-католицькі священики з України та Польщі: настоятель з Буська – отець Роберт Глодовський зі Згромадження Отців Місіонерів Божої Матері з Ля Салет і о. Лукаш Марюшин з Ясла – катехет в школі в якій вчилися 91 рік тому хлопці, котрі спочивають в цій могилі разом зі своїм вчителем.

IMG_1475

IMG_1483

IMG_1479

У вшануванні пам’яті полеглих та відкритті пам’ятника брали участь представники місцевих держадміністрації: п. Євген Кичурчак – заступник голови Буської РДА та п. Аліція Зайонц – депутат сенату Республіки Польща і п. Анджей Чарнецький – мер міста Ясло а також представники Фонду ім. професора Романа Сапгіра (який загинув в Андріївці), учні з Ясла і мешканці с. Андріївка.