Повний відпуст за Молебень до Страстей Господніх

Повний відпуст за Молебень до Страстей Господніх

В традиції Римсько-Католицької Церкви в Україні у багатьох парафіях вже став традиційним Молебень до Страстей Господніх, що носить теж назву «Гіркі жалі». Богослужіння, побудоване за прикладом Літургії Годин, допомагає вірним згадати страждання Ісуса Христа та Діви Марії. Історія молебня сягає 1707 року, коли у Варшаві отці-місіонери св. Вікентія де Поля (вікентійці або лазаристи) опублікували текст пасійного богослужіння під назвою «Сніпок мирра з Гетсиманського саду, або Жалісні роздумування гіркої муки Божого Сина». Дякуючи активності вікентійців, молебень швидко розповсюдився по католицьких храмах Польщі. Спів молебня відбувався перед виставленим Пресвятим Таїнством, після завершення молебня священик виголошував особливий тип промови — пасійну проповідь, після чого відбувалася процесія зі свічками. Сам молебень має три частини, кожна з яких має наступну структуру: вступна молитва, заклик; гімн; Плач душі над стражданнями Христа; «Христу Ісусу поклін віддаймо»; Розмова душі зі скорботною Матір’ю. На завершення тричі співається «Ради нас Ти був розп’ятий».

Римсько-Католицька Церква в Польщі отримала свого часу від Апостольського Престолу привілей повної індульгенції раз на тиждень за участь у молебні «Gorzkie żale». Римсько-Католицька Церква в Україні звернулася з таким самим проханням до Ватикану про отримання привілею відпусту і отримала позитивну відповідь (прот. № 253/20/І від 10.03.2020 р., підписаний Верховним пенітенціарієм Мауро кардиналом П’яченца).

Отож, від дня 10 березня 2020 року кожен вірний, який набожно молиться одну частину Молебня до Страстей Господніх («Гіркі жалі»), може отримати повну індульгенцію, тобто повний відпуст, за звичайних умов. Нагадуємо, що до них належать: сакраментальна сповідь, святе Причастя та молитва в намірах Святішого Отця. Індульгенцію можна також пожертвувати за душі в чистилищі.

Тим же декретом Апостольська Пенітенціарія надає індульгенцію за молитву однієї частини Молебня тим, хто через хворобу або іншу поважну причину не може прийти до храму. За виконання тих же звичайних умов вони так само можуть отримати повну індульгенцію.

Індульгенція надається за молитву Молебня до Страстей Господніх, затвердженого Конференцією єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні. Текст молебня разом з мелодіями можна знайти на сайті: http://www.cantices-rkc.org.ua/molebni/mol_strast/ та у виданнях Комісії у справах Літургії, зокрема в першому томі «Співаймо Господу» та молитовнику «Щоденно з Богом».