Неділя Зіслання Святого Духа

Неділя Зіслання Святого Духа (31.05.2020 р)

              «Літургійне сповіщення слова Божого, особливо під час євхаристичного зібрання – це не стільки час роздумів і катехетичного повчання, скільки час діалогу між Богом і Його народом, діалогу, в якому проголошуються прекрасні істини про спасіння та постійно наново підтверджуються вимоги Завіту. Зі свого боку, Народ Божий зібраний, щоб відповісти на цей діалог любові, віддаючи подяку й хвалу, а також показуючи свою вірність справі безперервного «навернення» (Йоан Павло ІІ, «Dies Domini», 41).

Вступні примітки:

Ми вже повертаємося до наших святинь, щоби брати повну участь у Святій Літургії, але це не перешкоджає нам влаштувати домашню Літургію Слова. Домашня Літургія допомагає нам засвоїти в нашому сімейному житті те, що ми пережили, почули в храмі. Особливо важливе ділення Божим словом у наших родинах. Тому заохочуємо надалі організовувати цю родинну Літургію до або після спільного переживання Пресвятої Євхаристії в наших парафіяльних спільнотах.

Батьки нехай заохочують дітей взяти участь у домашній Літургії – важливий тут приклад батьків, котрий притягуватиме дітей, та створення доброї атмосфери любові й молитви. Літургію, якщо це можливо, веде батько –  голова родини.

Підготовка:

– домашній вівтар – стіл, накритий білим обрусом, хрест, свічка (наш домашній пасхал), букет квітів або зелених гілок (знак нового життя, яке нам дає Святий Дух, котрий все оживляє), інші декорації, котрі ми вже зробили на пасхальні свята;

– Святе Письмо із зазначеними текстами читань і псалму неділі Зіслання Святого Духа (це має бути книга, урочисто поміщена на домашній вівтар). Варто, крім цього, кожному мати перед собою текст, бо це допоможе під час ділення Словом Божим (І читання: Діян 2, 1-11; Пс: Пс 104(103), 1аб і 24ав. 29-30. 31 і 34; ІІ читання: 1 Кор 12, 3б-7. 12-13; Євангеліє: Йн 20, 19-23).