Літургія Пасхального надвечір’я є центральною і найважливішою подією усього літургічного року. Її звершення розпочинається ще з вечора попереднього дня перед неділею, днем Воскресіння Господнього, коли після заходу сонця, відповідно до єврейської традиції, починається вже новий день. Пасхальне Надвечір’я не є частиною Великої Суботи, ця радісна літургія відноситься вже до святкувань дня Воскресіння.
Розпочинається Пасхальне Надвечір’я на подвір’ї перед церквою, де вірні збираються навколо запаленого вогнища. Там відбувається посвята вогню і запалюється пасхал – свічка, що символізує воскреслого Христа. Закінчує цю частину літургії урочистий спів Екзультету – гімну, що прославляє велич Божого відкуплення світу.
Потім вірні беруть участь у Літургії Слова, слухають читань про те, як колись Бог врятував свій люд та зіслав до нас Сина свого як Відкупителя. Своєю смертю та воскресінням Христос дав нове життя кожній людині.
Наступна частина Пасхального Надвечір’я – це Літургія Хрещення, під час якої вірні не лише чинять спомин Пасхи Ісуса, але також і згадують власне хрещення. Адже омиті водою хрещення, ми стали співучасниками пасхального таїнства Христа і народились до нового вічного життя.
Четвертою частиною сьогоднішньої урочистості є Літургія Євхаристійна. Кожна Служба Божа є таїнством присутності Ісуса, що помер та воскрес за нас. Спаситель світу живий і присутній в Найсвятіших Дарах.
Останнім акцентом Літургії Пасхального Надвечір’я є резурекційна процесія. У нашій парафії вона відбулась зранку в неділю Воскресіння. У Велику Суботу згідно з традицією також освячуємо страви до Великоднього столу.