adopcjaЩо це таке?

*       Молитва на захист зачатого життя
*      Допомога для осіб, які страждають  з приводу  гріха аборту
*      Прояв релігійності
*      Чутливість суспільства на вартість життя
*      Відшкодування для осіб, що страждають з приводу гріха  аборту
*      Розширенням кола захисників життя
*      Підтримка  законного усиновлення після народження дитини

damatkaІсторія

Справа Духовного Усиновлення повстала після об’явлень у Фатімі, ставши відповіддю на заклик Матері Божої до молитви на розарії, покути, відшкодування за гріхи, які найбільш ранять Її Непорочне Серце.

Умови

Умови Духовного Усиновлення є простими. Це молитовне зобов’язання, найкраще, якщо складене перед вівтарем, прийняте  конкретною особою, у намірі однієї дитини, якій загрожує вбивство у лоні матері. Ім’я дитини відоме лише Богу. Протягом дев’яти місяців особа, яка приймає Духовне Усиновлення, огортає молитвою дитину та її батьків, просячи у Бога про її щасливе народження. У такий спосіб стає духовною матір’ю цієї дитини. Молитва Духовного Усиновлення складається з одного десятка Святого Розарію, щоденної молитви, а також,  довільної жертви чи відречення – як піст або боротьба зі звичкою.
Духовне Усиновлення може прийняти кожен. Найперше, можна огорнути молитвою тільки одну дитину. Після її народження можна усиновити наступну дитину, за умови дотримання попередніх зобов’язань. Потрібно пам’ятати про щоденне виконання обітниці. У разі одноразового занедбання, потрібно продовжити термін молитви на один «забутий» день. У випадку більш тривалої перерви, молитву потрібно почати спочатку.
Після прийняття рішення на духовне усиновлення, потрібно скласти приватну обітницю. Важливо це зробити перед образом Розіп’ятого або Пресвятої Матері.
Суть духовного усиновлення – це молитовна опіка над дитиною, що має загрозу у лоні своєї матері, батьками цієї дитини, також найближчим оточенням. Молитва скерована у намірі дитини, відомої тільки Богу.

Як можна побачити плоди духовного усиновлення зачатої дитини?

На справу Духовного усиновлення потрібно дивитись із перспективи віри. Це значить, що наші молитви не залишаться не вислуханими перед Богом. Однак, часто є так, що відповідь Бога наші молитви є іншою, ніж ми того прагнемо. Дороги Божі не наші дороги, а Його думки не наші думки. (пор. Іс 55,8). Духовне Усиновлення є випрошуванням Божих благодатей для людей, щоб здійснилася переміна сердець, щоб шанували життя, щоб найближче оточення несло допомогу і підтримку потребуючим матерям і родинам.
У перспективі віри, такими помітними плодами може бути діяльність організації на захист життя, допомога, яку несуть через різні фундації. На справу духовного усиновлення потрібно дивитись у контексті реальності Церкви, отже, того, що вчинки одних людей мають вплив на інших. Молитва є вчинком любові, а любов є сильнішою за смерть, тобто сильнішою від усіх замахів на зачате життя. Тепер приймаємо участь у праці, у духовній боротьбі, а плоди, що випливають із духовного усиновлення зачатої дитини, побачимо у вічності, в обличчі Бога, Який закоханий у Життя.

Духовна боротьба

Adopcja (1)Чому приймаємо духовне усиновлення зачатої дитини? Чи така молитва може бути формою захисту зачатого життя? Чи щоденна молитва на розарію може перемінити чиєсь ставлення до зачатої дитини? Такі питання можуть приходити, коли бачимо безліч замахів на людське життя, особливо на найбільш беззахисне.
Приймаю духовне усиновлення, бо вірю, що ця молитва сягає неба і не залишається безплідною. Через цю молитву прагну бути поруч цієї зачатої дитини у його дорозі до неба. Для неї прагну бути провідником, беручи участь в усіх труднощах. Чи Ти прагнеш бути таким поводирем і товаришем? Поводирем у духовній боротьбі і товаришем на дорозі до неба? Що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили. (Мт 25,40) – каже Господь. А якою є твоя відповідь?
Чи лише молитви на Розарії вистачить, щоб захистити зачате життя? Це не є єдиною формою захисту життя, однак, це дуже істотний вчинок. Духовне усиновлення зачатої дитини скерована до віруючих людей. Тільки через віру можна помітити плоди цієї молитви. Розарій є  формою нашої боротьби із силами зла. Дев’ятимісячне тривання на молитві вимагає великої дисципліни і самозречення. У цій боротьбі потрібною є допомога інших. Тому спільна зустріч раз на місяць на святій Месі, під час якої молимось у намірі усіх осіб, які прийняли усиновлення, є великою допомогою.